Otoparklar

   a) Sitedeki trafiğin, otoparkların yönetimi başta Yönetim Kurulu olmak üzere Site Yönetiminin sorumluluğundadır. Bu konuda alınacak kararlara ve kurallara uyma zorunluluğu vardır.

   b) Bağımsız bölüme tahsisli otopark sayıs daire başına 1 araçtır. Yer olması durumunda 2. Araçlar içeri alınacaktır. 3 ve üzeri araçlar hiçbir şekilde otoparka dahil edilmeyecektir.

   c) Otoparklarda belirlenen düzende ve çizgileri taşmayacak şekilde park edilmelidir.

   d) Araç içindeki çöp ve kül tablaları yerlere boşaltılmamalıdır.

   e) Otoparklarda araç yıkama, yağ değiştirme, çevreyi kirletici onarım ve paspas temizlikleri yapılmamalıdır.

   f) Çocukların otoparka oyun veya başka amaçla girmeleri veliler tarafından, olası kazalara karşı tedbir olarak engellenmelidir.

   g) Otoparklardaki araçların camlarının kapalı bırakılmalı ve cep telefonu, dizüstü bilgisayar, vb. kıymetli eşyalar görünür şekilde bırakılmamalıdır.

   h) Otopark içindeki araçların üzerinde anahtar bırakılmaması, araç kapılarının araç terk edildiğinde kilitli bulundurulması hırsızlıklara karşı kişisel önlemler arasında değerlendirilmektedir.

   i) Ziyaretçi araçlarının sitede sürekli park edilmesi konusunda güvenlik personeline baskı yapılmamalıdır.

   j) Araç anahtarları hiçbir nedenle sitede görevli güvenlik, temizlik ve teknik personele emanet edilmemeli, olası olaylar konusunda sorumluluk anahtarı teslim eden site sakinine ait olacağı düşünülmelidir.

   k) Araç park ederken ambulans, yangın aracı vb. acil durum araçlarının geçişi engellenmeyecek şekilde park edilmelidir.

   l) Otoparklardan bloklara geçiş sağlayan ara yolların önüne park edilmemelidir.

   m) Ziyaretçi araçları, ziyaret edilen sakinin kendi otoparkında yer yoksa mutlaka yol kenarındaki otoparka park ettirilmelidir.

   n) Tüm ziyaretçi ve diğer amaçlarla siteye gelen kişilerin davranış ve kurallara uymaları ile ilgili sorumluluk ilgili site sakinine aittir.

   o) Bütün Bağımsız bölüm sakinleri evlerinde çalıştırdıkları yardımcı elemanların isimlerini ve telefon numaralarını (ev ve cep) güvenlik departmanına bildirilecektir.« tüm içerikler